Bez kategorii

Warsztatu Ninjutsu 5-6 maja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty Ninjutsu 5-6 maja

Ostatnie dwa dni majówki upłynęły na intensywnym treningu z wrocławską grupą Bujinkan Ninjutsu: Mirkiem (5 Dan), Sebastianem (5 Dan) i Michałem (2 Dan). Tematem warsztatów było posługiwanie się i walka tzw. Bo, czyli kijem o długości 180 cm przez adeptów Ninjutsu. Grupa została najpierw wprowadzona w teorię i historię Bo, by następnie przejść do nauki podstawowych postaw (jap. Kamae), form pięciu żywiołów (jap. Sanshin no Kata), oraz innych: efektownych „młynków”, uderzeń, bloków etc.

Społeczność cała zaangażowana była w zajęcia do tego stopnia, że większość skończyła ćwiczyć dopiero sporo po północy. Zarówno prowadzący jak i trenujący dali z siebie wszystko. Gupa zaawansowana trenująca na co dzień z terapeutą Marcinem (1 Dan) nabrała jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy, zwłaszcza do przygotowania efektownego pokazu na 40-lecie Monaru w sierpniu.

Ale ważniejsze od tego wszystkiego jest znaczenie takich warsztatów dla procesu zdrowienia – Ninjutsu niesie ze sobą wiele wartości kluczowych dla wychodzenia z uzależnienia: samodyscypliny, wytrwałości, panowania nad agresją, ukierunkowania na obronę, nie na atak, szacunku dla innych, harmonii z otoczeniem, polegającej na współpracy i dopasowaniu, i wielu innych. W Babigoszczy od dziesięciu już lat udaje się skutecznie włączać Ninjutsu w program terapii, wzbogacając ją wymienione tu elementy.

Dziękujemy prowadzącym za zaangażowanie, zapraszamy ponownie już za miesiąc!

Ganbatte!

Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów na naszym Facebooku.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: