TERAPIA I ROZWÓJ

WARSZTATY JAZDY KONNEJ

Mamy stajnię i konie, i choć jazda konno wydaje się mieć niewiele wspólnego ze sztuką, nasz instruktor jazdy konnej  – Bogumiła Leśnik, potrafi uczynić ze swoich zajęć coś więcej niż rekreację ruchową. Sam kontakt z końmi i dbanie o nie rozwija i pobudza obszary uśpione dotychczas u osoby uzależnionej. Pacjent trafiający do nas zaczyna od lonży, ale często kończąc pobyt u nas zdobywa odznakę, później kontynuując pasję.

Pacjenci mają okazję dbać o samorozwój zdobywając brązową i srebrną odznakę.

WARSZTATY NINJUTSU

Przez wiele lat prowadziliśmy regularne warsztaty ninjutsu – prawdopodobnie najstarszej i najbardziej rozwiniętej sztuki walki w Japonii. Poprzez trening fizyczny, naukę poruszania się, wyczucia przestrzeni, ale też poznawanie całej “filozofii” i otoczki kulturowej ninjutsu osoba wychodząca z nałogu czerpie różnorakie korzyści: uczy się samodyscypliny, odkrywa swoje zasoby, uczy się panować nad agresją, złością.

Zajęcia prowadził Marcin Kurpios, który był jednocześnie u nas specjalistą psychoterapii uzależnień (1 Dan), Mirosław Chlebosz (5 Dan) oraz cała sekcja Bujinkan Wrocław, cyklicznie przyjeżdżająca do nas na zajęcia.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz