TELEDYSKI

Za nami pierwsze tegoroczne warsztaty w Babigoszczy. Tym razem dotyczyły one nie tylko rapu, ale też techniki filmowej – od wymyślania kadrów, przez pracę na planie, po postprodukcję. W efekcie powstał film, w którym wszystko kręci się wokół ognia, z którym – jak wiadomo – postępować należy ostrożnie.
Wystąpili:
Grzesiek, Maciej, Kamil
Warsztaty filmowe: Adam Barwiński, Łona
Scenografia: Kreda
Warsztaty rapowe: Łona
Muzyka, realizacja studyjna, mix: Jesz
Audio na planie: Lenny
Obsługa ognia: Mateusz, Maciek
Obiektywu użyczył wielkodusznie niezawodny Jacek Miciuła.

Kolejny intrygujący jednodniowy projekt z Babigoszczy. Tym razem za inspirację posłużył bolywoodzki hit, w którym hinduski pieśniarz najczystszą (zdaniem uczestników warsztatów) polszczyzną zaśpiewał: “Mijam te wyrazy”. To posłużyło za inspirację do napisania tekstu dotykającego tej ważnej problematyki. Sprawdź kto mija, co jest mijane i dlaczego.
muzyka, mix: Jesz
warsztaty graffiti: Kreda
warsztaty rapowe: Łona
video: Łona
scenografia i prawilność graffiti na planie: Kreda
Elo dla kumatych.

Przedstawiamy teledysk do utworu “Tutaj nigdy nie trzęsie” – owoc krótkich warsztatów rapowo-muzyczno-filmowych. Godną odnotowania ciekawostką jest fakt, że całość – od pomysłu na numer, przez pisanie testu, studyjne nagranie, zdjęcia do klipu, montaż, itp – zajęła młodzieży z Babigoszczy i prowadzącym warsztaty mniej niż 8 godzin (sic!). Efekty, co stało się już swego rodzaju tradycją w Babigoszczy, są dalekie od sztampy i niezmiennie intrygujące.
Muzyka, mix: Webber
Sprawy video: Adam Barwiński
Koordynacja spraw i kwestii: Jesz
Warsztaty rapowe: Łona

Wideo jest zapisem twórczych poszukiwań młodzieży z Babigoszczy; poszukiwań ciekawych o tyle, że ich celem było odnalezienie muzyki w przedmiotach zgoła niemuzycznych. Rzecz okazała się wcale niełatwym testem na wyobraźnię i wrażliwość muzyczną – uczestnicy warsztatów przeszli ciekawy proces, bo zaczęli jako grupa luźno związanych jednostek, a skończyli jako spójna orkiestra. Każdy dźwięk w materiale został zarejestrowany na planie, a muzyka – poza paroma przypadkami spowalniania – nie była poddawana żadnej obróbce.
Wystąpili:
Rap:
Słoik, Filozof, Jędrzej…
Sprawy wideo: Krzysztof Kiziewicz, Adam Zieliński
Ogarnianie tematów i kwestii: Jesz

Najświeższa produkcja z Babigoszczy to żartobliwa wariacja na temat absurdalnego założenia: “Sport to patologia”. Młodzież z Ośrodka zmierzyła się tym razem z wyjątkowo ambitnym zadaniem, bo całość produkcji, począwszy od pisania tekstu, komponowania muzyki przez nagranie wokali i skreczy, po pracę nad teledyskiem i montaż całości zajęła dokładnie 24 godziny. Efekty są więcej niż zadowalające.
Sprawy dźwiękowe: Oer, Webber
Realizacja video: Łona
Położenie Iwony: Dj Merrenda
Nieoceniona pomoc: Paweł kątny
Sytuacja rapowa: Jesz, Filozof, Juri, Łona
Tekst został napisany wspólnymi siłami na warsztatach w Babigoszczy.

Wszystko zrealizowane w Ośrodku w Babigoszczy

AKTUALNOŚCI

Krótka etiuda rapowo-filmowa o tematyce reminiscencyjnej, a zarazem interesujący głos w dyskusji o tym, czy można “cofać do tyłu”. Efekt warsztatów przeprowadzonych w czerwcu 2015 z Adamem Barwińskim, Markiem Kowalczykiem, Jeszem i Łoną.

W utworze B.O.K “Prometeusz” wykorzystano sampel: Bemibek “Podaruj mi trochę słońca”. Tekst: Marek Dutkiewicz Muzyka: Aleksander Bem
Realizacja video: Reżyseria – Krzysztof Kiziewicz, Art Director – Maciek Szupica, D.O.P – Michał Rułka, Scenografia – Alicja Patyniak,Montaż – Piotr Krygiel,Asystent – Artur Broniszewski, Adam Łona Zieliński, Dominik Śliwa, Kostiumy: Elwira Rutkowska, asystentka: Ewa Leśniewska, Kolor: Sylwester Łukaszuk
Charakteryzacja – Natalia Janas
Wystąpili: B.O.K, Gabriela Klimek, Jan Klimek, Iga Van der Moeren, Ada Van der Moeren, Mateusz Patynowski, Adrian Skoczyński, Bartosz Kuryło, Adam Kłosowski, Piotr Włodarski, Tomasz Wesołowski, Hubert Grzegorczyk, Michał Kosiński, Dominika Socha, Natalia Kućmierczyk, Kacper Biernacki, Michał Boś, Jakub Nawrocik, Marek Czerwiński, Bartek Kubiak, Jordan Żurek, Adam Adamski, Konrad Czerniakowski, Zyon Niewiadomski, Adam Grzelak
klip powstał w ramach współpracy z Ośrodkiem w Babigoszczy

MROK jest owocem warsztatów prowadzonych jakiś czas temu w Babigoszczy; powstał w oparciu o pomysły babigoskiej społeczności zderzone z wrażliwością Krzysztofa Kiziewicza, Jesza i Łony. Kilkudniowe poszukiwania mroku w czasie, przestrzeni, innych i – przede wszystkim – w sobie, przyniosły rezultaty niespodziewane, przedziwne i niepokojące. Przede wszystkim jednak – bardzo ciekawe.
muzyka – Jesz
rap – Jesz, Łona

Świat się zmienia, Monar też. Ale czy w dobrą stronę ?
Czy przypadkiem – albo celowo – bo nam jest to wygodne, nie gubimy w gąszczu procedur narzuconych przez NFZ i innych, tego co najważniejsze ? – tzn. skutecznego pomagania osobie uzależnionej.
Clip ten jest głosem w dyskusji, czy uzależnienie od narkotyków jest chorobą psychiczną, wtedy powinni leczyć ją psychiatrzy (farmakologia).
Czy też narkomania jest zaburzeniem osobowości, wtedy specjalistą jest psychoterapeuta, (czy też przeszkolony ktoś na specjalistę terapii uzależnienia z certyfikatem), leczyć wtedy należy w procesie terapii indywidualnej.
Czy też narkomania, jak twierdził Marek Kotański, (skuteczny terapeuta, z wykształcenia i praktyki zawodowej psycholog kliniczny), narkomania to zaburzenie zachowania i należy ją leczyć w prostym, jasnym systemem w Społeczności terapeutycznej, gdzie obowiązują czytelne wartości umożliwiające powrót do społeczeństwa, zerwanie z tym co było, ambicja zostania „neofitą”.
Scenariusz: Społeczność Babigoszczy
Zdjęcia i montaż: Piotr Pakuła
Muzyka i udźwiękowienie: Michał “Jesz” Pakuła

CAFE RICO
Ryszard Słowicki – vokal, gitara. instr. perkusyjne
Przemysław Igiel – bębny : conga, djembe
Cafe Rico graję muzykę z kręgów szeroko pojętego World Music, chętnie sięgając po najróżniejsze zakątki muzycznych rejonów, konsekwentnie unikając granic, improwizując na bazie własnych pomysłów.
Produkcja: studio w Babigoszczy

GRY ULICZNE
Inspiracją do stworzenia tego klipu były autentyczne przypadki ludzi, którzy próbowali zaimponować, ustawić się w środowisku poprzez, delikatnie mówiąc, przerysowanie swoich dokonań przestępczych (w rapowanym tekście). Obraz natomiast opowiada całą prawdę, na podstawie autentycznych aktów oskarżenia.
Beat: DJ Twister
Cuty: DJ Twister
Mix: ReFresh Studio

OD KUCHNI
Przedstawiamy Wam obraz tego co w ostatnim tygodniu działo się w naszej ośrodkowej kuchni. Bboy ChuChu wraz z naszymi pacjentami postanowili wykorzystać inaczej niż zwykle to pomieszczenie. Sprawdźcie co z tego wyszło.

TO NIE MIEJSCE DLA CIEBIE
W ostatnim czasie pracowaliśmy nad klipem do jednego z numerów naszych wychowanków. Dzisiaj możemy już pokazać jak to wyszło. Scenariusz do klipu to w zdecydowanej większości pomysły wychowanków naszego ośrodka pod okiem Jesza.
Rap/Tekst: Wajcha, Andrzej
Beat: ReFresh
Mix/Mastering: ReFresh Studio
Teledysk: Siwy

BABIGOSZCZ (Esteo&TRZ) – NAD NAMI Feat. Bisz, Dj Plash (prod.OER)
Przedstawiamy teledysk do utworu “NAD NAMI”. Pomysł na klip narodził się podczas warsztatów
w Babigoszczy, na które zaprosiliśmy Bisza i OERa znanych z grupy B.O.K oraz Dj Plash’a ze Stylowej Spółki Społem.
Rapują: Esteo, TRZ, Bisz (B.O.K)
Beat: OER (B.O.K)
Gitara: Marcin Bartyna
Skrecze: Dj Plash (SSS)
Nagranie ReFresh Studio
Mix/Mastering – OER w 21 Music Studio
Zdjęcia Krzysztof Kiziewicz, Łona
Postprodukcja: Krzysztof Kiziewicz
Montaż: Siwy przy pomocy Krzysztofa Kiziewicza


CIUT NADZIEI
MY PACJENCI I TERAPEUCI, UCZNIOWIE MARKA KOTAŃSKIEGO POSTANOWILIŚMY UCZCIĆ 10-TĄ ROCZNICE JEGO TRAGICZNEJ ŚMIERCI W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRA PRZYPADŁA 19 SIERPNIA 2012 TYM CLIPEM.
wykorzystaliśmy zdjęcia Mirosława Dembińskiego
udział wzięli: Sławek Fer, Michał Walaś, Paweł Kiełpikowski, Adam Ćwiekowski, Wojtek Markiewicz, Tomasz Jarczok.
Słowa:Sławek Fer,Adam Ćwiekowski
Muzyka:Sławek Fer, Michał Walaś,Daniel Marciniec,Wojtek Markiewicz
Gościnnie na instr. klaw.- Kamil Majewski z zespołu Bongostan
Zdjęcia i realizacja clipu: Babigoszcz Studio
Impregnuj się dobrocią – dając siebie innym

WARSZTATY GRAFFITI W BABIGOSZCZY
Clip jest zapisem warsztatów graffiti w naszym ośrodku w Babigoszczy prowadzonych przez Kraza, Kredę i Jesza.


DWURURKA
Clip powstał w ramach warsztatów w Babigoszczy.
Rapują z Łoną Niedźwiedź, Emin, Jaszczur, Piksel, Sowa
Bit jest efektem warsztatów z Man of Few Words
Scenariusz napisała cała grupa
Dzwięk zrealizował Jesz a Zdjęcia i montaż Siwy
Zrealizowano w Studio Babigoszcz


JESTEM ZA PÓŁ GODZINY
Clip zrealizowany przez Siwego wg szalonych pomysłów naszych podopiecznych z Babigoszczy, przy znacznym udziale Kiziaka, Łony, Kluczyka, Mefo, Venki i Cho-Cho.
W rolach głównych wystąpili: Seba i Balon
Całość muzycznie oprawił Jesz
produkcja: Studio Babigoszcz
www.babigoszczmonar.org


FLASHBACK
Clip zrealizowany w “Babigoszcz Studio” przez Krzysztofa Kiziewicza.
dzwięk zrealizował Jesz

ŁASZTOWNIA 2010 / Babigoszcz/Doctor P
Clip zrealizowany na terenie Łasztowni przez Krzysztofa Kiziewicza wraz z młodzieżą z Babigoszczy.Muzyka Doctor P

ŁASZTOWNIA 2009
Clip zrealizowany przez Krzysztofa Kiziewicza, przy współpracy z Jankiem Turkowskim z Teatru Kana oraz znanym raperem Adamem “Łona” Zielińskim wraz z podopiecznymi ośrodka w Babigoszczy, na terenie Łasztowni w Szczecinie. Dźwięk zarejestrował Jesz. Na saksofonie zagrał Marek Kazana. DJ Twister – bitmaszyna.


BABIGOSZCZ 2008
Teledysk zrealizowany w Babigoskim Studio podczas warsztatów w lipcu 2008 roku.
Efektem tych warsztatów był spektakl L.O.S. 3 wystawiony na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
muzyka: Maciej Cybulski – kompozycje, klawisze i sampler, Dj Twister – gramofony, Marek Kazana – saksofony, Jesz – perkusja.
Efekt tych warsztatów dostępny na www.babigoszczmonar.org w dziale video/spektakle/LOS3.
Clip zrealizowany przy znacznym udziale Siwego.


BABIGOSZCZ 2007
Teledysk zrealizowany w Babigoskim Studio podczas warsztatów Hip-hopowych w lipcu 2007 roku.
Efektem tych warsztatów był spektakl L.O.S. 2 wystawiony na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie z akustycznym zespołem Korporacja.
w składzie: Dj Twister – gramofony, Grzegorz Grzyb – perkusja, Marek Kazana – saksofony, Szymon Orłowski – bas, Maciej Cybulski – kompozycje, klawisze i sampler, Robert Jarzębski – gitara, na szczęście bez Blondyny.
Efekt tych warsztatów dostępny na www.babigoszczmonar.org w dziale video/spektakle/LOS2.
Clip zrealizowany przez Tomka “nerwusa” Narewskiego przy znacznym udziale Łony.


BABIGOSZCZ 2006
Teledysk zrealizowany przez Krzysztofa “keezoo” Kiziewicza w Babigoskim Studio podczas warsztatów Hip-hopowych w sierpniu 2006 roku.
Rapują TeTris i Łona.
Na gramofonach DJ Twister.
Efektem tych warsztatów był koncert na Deptaku Bogusława w Szczecinie z akustycznym zespołem Rap Avaria. (3 utwory z tego koncertu są zamieszczone na w dziale koncerty.


BABIGOSZCZ 2005
Relacja z międzynarodowych warsztatów artystycznych w Babidoszczy latem 2005 roku, z udziałem młodzieży z Babigoszczy, Litwy i Rosji. Na gramofonach DJ Twister. Clip zrealizowany przez Lorka, Adama Salomona przy wsółudziale Siwego.


BABIGOSZCZ 2004
Teledysk zespołu Rap Avaria z ośrodka Monar w Babigoszczy z 2004 roku.
Rapują Poziom i Szymon.
Muzyka zespołu w składzie: Jancarz – bas, kompozytor, DJ Twister – gramofony, Jesz – perkusja, Robert jarzębski – gitara i Blondynka – gitara.
Clip zrealizowany w studio w Babigoszczy przez Artura “burka” Bursakowskiego i Adama Salomona.


KORNIK
Teledysk jest efektem warsztatów rapowych w Babigoszczy w lutym 2009.
Warsztaty prowadził Łona z Kiziakiem, a całość zarejestrował Cybul, przy współpracy z Siwym.
Clip zrealizowany przez Siergieja Michajłowicza Eisensteina. Sergiej potrzebował pomocy Siwego, bo sam nie dawał rady.

RAP BOSO
Clip jest efektem warsztatów rapowych w Babigoszczy z Łoną, w listopadzie 2009. Rapują: Baltazar, Merlin, Magda i Liryk. Dzwięk zrealizował Jesz w Babigoszcz Studio. Całość oprawił Siwy.


teledysk “Powrót”
Teledysk zrealizowany w naszym studio w Babigoszczy w 2008 roku, pod okiem Łony, Kiziaka i Siwego. Rapuje młodzież z Babigoszczy: Hermes, Piszczel, Kuba, Baltazar, Kasjan, Haoz i Paula do bitu Oer-a.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz