Bez kategorii

PRZEPIS NA DOM

W sobotę, 29-go marca w Teatrze Kana w Szczecinie zaprezentujemy film, który jest efektem warsztatów teatralnych z Marcinem Zabielskim.
Premiera na naszej stronie i na facebooku w niedzielę, 20-go marca.
Warsztaty trwały dwa razy w tygodniu przez ostatnie dwa miesiące. Tematyką był “Przepis na dom”
Kim stajemy się przekraczając próg domu? Domownikami, czy domokrążcami oferującymi tandetne emocje i szablonowe reakcje? A może dom to coś więcej niż ściany zapisane naszymi myślami? Korytarz, kuchnia, łazienka, mój pokój, a wokół nich udomowione skojarzenia, zadomowione zapachy oraz wybudzone wspomnieniami i marzeniami obrazy. Podejmujemy temat, który przez swoją przenikliwą obecność i nieustającą bliskość przyjmuje kształt transparentnego przyzwyczajenia, ciągle pozostając przez nas nieokreślonym. W czasie naszych spotkań dzielimy się własną interpretacją oraz empirycznym doświadczeniem słowa „dom”, poznawaliśmy różne formy narracji oraz poszukiwaliśmy różnych sposobów ekspresji przez ruch, dźwięk oraz zapis filmowy.
Marcin Zabielski jest absolwentem University of Glasgow w Wielkiej Brytanii. Dramaturg, aktor, reżyser, choreograf, tancerz, i instruktor teatralny. Oprócz pracy nad własnym warsztatem aktorskim, zajmuje się pisaniem wierszy, piosenek, krótkich opowiadań, jak i sztuk teatralnych. Od stycznia 2013 współpracuje ze stowarzyszeniem Schloss Broellin, miejscem tworzenia sztuki, jak i badań nad nią, w Fahrenwalde w Niemczech.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: