NINJUTSU


Prezentowany film jest efektem warsztatów przeprowadzonych z grupą podopiecznych ośrodka w Babigoszczy przez Marcina Kurpiosa (1 Dan) z Bujinkan Poland – Fudoshin Dojo Görlitz-Wrocław. Biorący udział rozwijali swoje umiejętności ninjutsu z zakresu samoobrony drewnianą pałką – Hanbo. Demonstrowane techniki wywodzą się z japońskiej tradycyjnej szkoły Kukishinden Ryu Happo Bikenjutsu.

Film sekcji Bujinkan Fudoshin Dojo Görlitz-Wrocław jest przedstawieniem zasady Kyojitsu Tenkan-ho 虚実 転 換 法 przy odwołaniu się do pięciu elementów Go dai i tradycji szkół Bujinkan oraz Tengu
występują: Mirosław Chlebosz 4 dan Sebastian Frankowski 4 dan Marcin Kurpios 1 dan Mateusz Górecki 3 kyu Michał Raczyński 4 kyu Tomasz Wojtkowski 8 kyu Szymon Świerżko 9 kyu i Adriana Łusek 9 kyu
Zdjęcia, montaż, post produkcja: Piotr Pakuła
Muzyka i udźwiękowienie: Michał Pakuła

W dniach od 10 do 16 lipca w Babigoszczy odbyły się warsztaty sztuki walki ninjutsu wrocławskiej sekcji Bujinkan. Uczestnicy uczyli się od dziesięciu adeptów ninjutsu takich umiejętności jak schuriken-jutsu (rzucanie ostrzami-gwiazdkami) tanto-jutsu (obrony przed nożem) i aruki-jutsu (cichego poruszania). Jednocześnie współzawodniczyli między sobą w trzech grupach o zwycięstwo w turnieju pod okiem neofity Tomka, który zaczął trenować ninjutsu jeszcze w czasie leczenia.

Pokaz odbył się na plaży w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskich. Wystąpili nasi podopieczni z ośrodka w Babigoszczy pod kierunkiem Mirosława Chlebosza i jego uczniów z wrocławskiej sekcji Bujinkan.

skrot pokazu ninjutsu w lipcu 2012
Od 17 do 22 lipca w Babigoszczy gościła sekcja Ninjutsu Fudoshin Dojo – Bujinkan z Wrocławia. Przez cały tydzień odbywały się treningi sztuki walki ninjutsu zgodne z tzw. tradycją Tokagure Ryu. Treningi w szczególności dotyczyły rozwijania takich umiejętności jak jazda konna (Bajutsu), walka mieczem (Kenjutsu) czy ciche poruszanie się (Shiobi – iri). Efektem wspólnego treningu Społeczności w Babigoszczy i adeptów ninjutsu było przygotowanie krótkiego filmu. W trakcie kręcenia filmu nie obyło się bez kontuzji. W scenie gdzie brało udział dwóch najbardziej zaawansowanych adeptów ninjutsu – trenerów – , jeden z nich wykonując technikę walki przy użyciu miecza i zadał tak niefortunne cięcie, że skończyło się ono trzema szwami u tego drugiego. Poza tym ofiar nie było, w tym nie odnotowano żadnego zabójstwa, a przecież byli to NINJA – albo tylko dublerzy ninja z ostatnio często emitowanej reklamy nowego banku. Tak czy inaczej zapraszamy do oglądania krótkiego filmu powstałego w STUDIO BABIGOSZCZ.
W trakcie kręcenia wystąpiły również Paulina, Kasia, Ania na koniach ze stajni Żółwia Błoć oraz Marta na koniu Oskar z stajni Monar Babigoszcz.


POKAZ NINJUTSU
Jest to efekt warsztatów ninjutsu przeprowadzonych w naszym ośrodku przez Mirka Chlebosza z wrocławskiej sekcji Bujinkan przy pomocy Marcina Kurpiosa. Uczestniczyli w nich też podopieczni zaprzyjaźnionego z nami ośrodka w Marianówku.


PIĘĆ ŻYWIOŁÓW
W dniach 20-23 lutego odbyły się kolejne warsztaty Ninjutsu poświęcone sztuce samoobrony z wykorzystaniem Hanbo tj. krótkiego kija. W trakcie warsztatów została wyłoniona tematyka pięciu elementów – żywiołów (ziemi, wody, ognia, wiatru i pustki tj. uniwersum łączącym wszystkie elementy) które posłużyły za scenariusz do nakręconego filmu w studio Babigoszcz. Pięć elementów stanowiło tło kolejnych następujących po sobie scen z dwoma bohaterami reprezentujących stronę czarną/złą – Ying i biał/dobrą – Yang zastosowania Hanbo w walce. W jego przygotowaniu pomagali goście z wrocławskiej sekcji Ninjutsu tzn. Ela, Mateusz, Łukasz i Adrian ale to
społeczność Babigoszczy wystąpiła w roli głównej.

CZTERY ŻYWIOŁY
Pokaz powarsztatowy ninjutsu pod okiem Mirka Chlebosza.

MIECZ MISTRZA
Film powstał wg pomysłu naszych podopiecznych podczas warsztatów ninjutsu prowadzonuch w Babigoszczy pod koniec lipca 2011 przez Mirka Chlebosza wraz z ninja z wrocławskiej sekcji “Bunjinkan”

SKRÓT POKAZU NINJUTSU W TEATRZE KANA W GRUDNIU 2010
Jest to pokaz powarsztatowy ninjutsu prowadzony przez Mirosława Chlebosza z wrocławskiej sekcji bunjinkan

POKAZ NINJUTSU
Pokaz powarsztatowy ninjutsu odbył się 28 sierpnia 2010 w lesie obok Babigoszczy. Warsztaty prowadziła wrocławska grupa ninjutsu pod okiem Mirka Chlebosza.
Clip zrealizował Siwy w Studio Babigoszcz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz