Bez kategorii

Monarowisko 2018

Monarowisko 2018

W dniach 31/08-2/09/2018r. wraz ze społecznościami Stowarzyszenia MONAR – Ośrodków Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień świętowaliśmy 40-lecie powstania MONARu, a dokładnie utworzenie pierwszego w Polsce (w Głoskowie) ośrodka wspierającego w wychodzeniu z nałogu osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych. Podczas trzech dni teren Stanicy Hufca Garwolin został podzielony na strefę sceny głównej, sportową i spotkań/wykładów. Uczestniczyliśmy w licznych spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, m.in. Jurkiem Górskim (który odwiedził społeczność w Babigoszczy w maju), Mirosławem Dembińskim i innymi gośćmi, braliśmy udział w treningach i rozgrywkach sportowych, warsztatach, a także mieliśmy okazję posłuchać muzyki granej ze sceny.  Dodatkową przestrzeń stanowiły twórczość i charakterystyczne dla danych ośrodków aktywności prezentowane przez ich pacjentów. Podczas Monarowiska zostały wręczone Miecze Kotana osobom zasłużonym za aktywność na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom. Podczas wieczornej ceremonii czwórka z naszych pacjentów oficjalnie zakończyła terapię i pobyt w ośrodku 🙂

Pobyt na Monarowisku pozwolił pacjentom odnaleźć kolejne pasje, które mogą kontynuować w trzeźwym życiu, a także pozwolił na pokazanie, jak świetnie można bawić się w gronie ludzi bez używek!

Całość galerii do obejrzenia na facebooku. Film podsumowujący całość imprezy do zobaczenia na oficjalnej stronie Stowarzyszenia MONAR.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: