KADRA

ZESPÓŁ MERYTORYCZNY

DARIA SUCHECKA: Dyrektor naszego Ośrodka. Doktor nauk o zdrowiu w Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, magister biologii. Członkini szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i szczecińskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów. Prowadzi zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne dla młodzieży w szkołach. Prelegentka na konferencjach naukowych. Aktualizuje wiedzę regularnie szkoląc się i poddając swoją pracę superwizji. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, neuropsychologii, psychopatii i obszarów pokrewnych. Prywatnie pasjonatka sportów zimowych, rolek i squasha. Fanka mocnego brzmienia, podróżowania i dobrej książki oraz komedii.

PAULINA ZDANOWICZ: Specjalista psychoterapii uzależnień. Pracę w Ośrodku w Babigoszczy zaczęła jako instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji jazda konno, prowadząc zajęcia dla Pacjentów. Po ukończeniu studiów z socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim, stwierdziła, że chciałaby połączyć pracę ze zwierzętami z terapią osób uzależnionych. Od 9 roku życia jej pasją są konie. Uważa, że przebywanie wśród tak wspaniałych istot, jakimi są konie, ma nie tylko pozytywny wpływ na ogólny rozwój psychoruchowy młodego człowieka, ale również przynosi efekty ściśle terapeutyczne.

 

JOLANTA MICIUŁA: Instruktor terapii uzależnień z dużym doświadczeniem – z Monarem w Babigoszczy związana od 25 lat. Młodzież niekiedy nazywa ją “mamcią”, bo szczególnie dba o dom, kuchnię, zakupy i codzienne obowiązki wykonywane przez Pacjentów. Prowadzi codzienne spotkania Zarządu ośrodka, dba o to, jakie zadania mają do wykonania poszczególni członkowie Społeczności. Prywatnie jest mamą Filipa, a także ogromną miłośniczką zwierząt.

 

 

 

MARTA SŁOWIK-MATEUSZÓW: Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień z wieloletnim doświadczeniem. Z Monarem związana od ponad dwudziestu lat. W ośrodku, poza regularną pracą z pacjentami, odpowiedzialna jest za wszelkiego rodzaju dokumentację. Prywatnie matka dorosłych już córek i babcia, w wolnych chwilach zajmuje się swoimi wnukami, czyta książki, podróżuje.

 

MICHAŁ NIERODA: Socjolog, hipnoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień w trakcie programu certyfikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi uzależnionymi od środków psychoaktywnych. Absolwent licznych szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej, nastawiony na stałe pogłębianie swojej wiedzy i zwiększanie skuteczności prowadzonych działań terapeutycznych. Prywatnie ojciec Uli i Laury oraz dziadek Kalinki. Ceni sobie literaturę i sztukę, lubi grać na misach dźwiękowych oraz gongu – możliwości i harmonię tych instrumentów regularnie prezentuje swoim pacjentom. Uważa, że wypowiedziane 2,5 tys. lat temu przez Heraklita z Efezu zdanie, iż „jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”, najlepiej oddaje jego doświadczenie życiowe i zawodowe.

DAMIAN ŻÓŁKOWSKI: Psycholog, specjalność psychologia kliniczna, psycholog transportu, pedagog, pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy. Psycholog w Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Osób Uzależnionych i Współuzależnionych Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii oddział w Zielonej Górze. Student Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, Szkoła Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej. Specjalista Psychoterapii Uzależnień w trakcie certyfikacji. Wykładowca na studiach podyplomowych. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od kilku lat zaangażowany w pracę terapeutyczną z dziećmi (w tym z zaburzeniami rozwoju i zachowania). Zainteresowania naukowe i terapeutyczne obejmują: rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych u dzieci i młodzieży; zaburzenia osobowości oraz terapię uzależnień. Miłośnik zwierząt, w szczególności psów. Pasjonat sportu i dobrego filmu.

 

ZESPÓŁ TECHNICZNY

JACEK MICIUŁA: Zaopatrzeniowiec Ośrodka. Pochodzi z Wrocławia, a w ośrodku pracuje od 1990 roku, co oznacza, że ponad połowę życia poświęcił pracy w naszej placówce. Jego dorosły już syn opuścił dom rodzinny i zakłada swoja rodzinę. Fascynuje się przyrodą i fotografią, lubi samotne wędrówki po Puszczy Goleniowskiej, co dokumentuje na swojej stronie facebookowej Puszcza Goleniowska Jacek Miciuła Fotografie. Posiada wraz z żoną Jolą 5 psów i 2 koty. Współprowadzi naszego funpage’a na facebooku i odpowiada za wszystkie relacje i zdjęcia z prowadzonych w ośrodku aktywności.

ZESPÓŁ MEDYCZNY

Andrzej Waniewski – lekarz psychiatra, psycholog, psychoterapeuta
Teresa Rosiak – pielęgniarka

INSTRUKTORZY/WSPÓŁPRACA

Mirosław Chlebosz: Absolwent studiów z zakresu komunikacji społecznej, filozofii i historii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent czteroletnich studiów podyplomowych psychoterapeuty PTP na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kieruje sekcją Bujinkan Ninjutsu we Wrocławiu, w ośrodku również prowadzi zajęcia i seminaria tej sztuki walki. Kierownik Stowarzyszenia MONAR – Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Babigoszczy w latach 2009-2017.

Tomasz Głodowski: fotograf / obieżyświat – człowiek o wielu zainteresowaniach, przemierzający świat swoim domem na kółkach. Absolwent szkół artystycznych TOP-ART i Warszawskiej Szkoły Fotografii. Zafascynowany działaniami ośrodka, postanowił bezinteresownie nawiązać długofalowa współpracę z pacjentami prowadząc warsztaty fotograficzne, podczas których stara się rozwinąć sprawności manualne i rozbudzić wyobraźnie naszych pacjentów oraz realizować wspólnie najbardziej szalone pomysły. Od najmłodszych lat próbował wielu rzeczy i rozwijał się na wielu płaszczyznach nie ograniczając się tylko do dziedziny sztuki. Swoje doświadczenia życiowe chciałby przenieść na współpracę z młodzieżą. Na co dzień miłośnik zwierząt, weganin, aktywnie działający w obronie ich praw.

Szymon “ZOMBIE” Karpierz: pochodzący ze Szczecina dj, producent muzyki elektronicznej, radiowiec, filmowiec i astronom amator.Od ponad 15 lat na scenie z ciężką elektroniką, dla równowagi działający w przestrzeni najspokojniejszych form brzmieniowych w kosmosie pod szyldem Kanapa Trippin. Od niedawna średnio skreczujący turntablista. Współpracował z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, działał w radiach Szczecin FM i ABC, rowerowej firmie kurierskiej, schronie przeciwatomowym oraz organizował warsztaty didżejskie dla młodzieży. Kilka lat na emigracji w Hiszpanii i na wyspach. Autor słuchowiska o tematyce postapo “Ostatnia Niedziela”. Obsesyjnie pochłonięty tematyką zimnej wojny i broni nuklearnej. Inicjator Szczecińskiej Giełdy Komiksu. Produkuje muzykę do filmów fabularnych, dokumentalnych, reportaży i gier komputerowych. Obecnie całkiem skutecznie udaje, że zna się na produkcji video. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz