KADRA

ZESPÓŁ MERYTORYCZNY

DARIA SUCHECKA: Dyrektor naszego Ośrodka. Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, magister biologii. Doktorantka w Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Kończy szkolenie specjalisty terapii uzależnień. Sekretarz szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i wiceprzewodnicząca szczecińskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów. Prowadzi zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne dla młodzieży w szkołach. Prelegentka na konferencjach naukowych. Aktualizuje wiedzę regularnie szkoląc się i poddając swoją pracę superwizji. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, neuropsychologii, psychopatii i obszarów pokrewnych. Prywatnie pasjonatka sportów zimowych, rolek i squasha. Fanka mocnego brzmienia, podróżowania i dobrej książki oraz komedii.

MARCIN KURPIOS: Doktor nauk humanistycznych, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Z Monarem związany w różnej formie od 2004 roku. Z Babigoszczą nawiązał współpracę dlatego, że jest przekonany o skuteczności połączenia w leczeniu uzależnień metody społeczności terapeutycznej z tym, co do zaoferowania ma artterapia. Stąd, stara się łączyć w swojej pracy podejście poznawczo-behawioralne z nurtem humanistycznym. Wiąże się to z prowadzeniem przez niego w ośrodku warsztatów Bujinkan Ninjutsu – od 13 lat jest członkiem pierwszej w Polsce sekcji Ninjutsu zarejestrowanej w Japonii. Prywatnie spełniony mąż i ojciec.

PAULINA ZDANOWICZ: Specjalista psychoterapii uzależnień. Pracę w Ośrodku w Babigoszczy zaczęła jako instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji jazda konno, prowadząc zajęcia dla Pacjentów. Po ukończeniu studiów z socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim, stwierdziła, że chciałaby połączyć pracę ze zwierzętami z terapią osób uzależnionych. Od 9 roku życia jej pasją są konie. Uważa, że przebywanie wśród tak wspaniałych istot, jakimi są konie, ma nie tylko pozytywny wpływ na ogólny rozwój psychoruchowy młodego człowieka, ale również przynosi efekty ściśle terapeutyczne.

JOLANTA MICIUŁA

JOLANTA MICIUŁA: Instruktor terapii uzależnień z dużym doświadczeniem – z Monarem w Babigoszczy związana od 25 lat. Młodzież niekiedy nazywa ją “mamcią”, bo szczególnie dba o dom, kuchnię, zakupy i codzienne obowiązki wykonywane przez Pacjentów. Prowadzi codzienne spotkania Zarządu ośrodka, dba o to, jakie zadania mają do wykonania poszczególni członkowie Społeczności. Prywatnie jest mamą Filipa, a także ogromną miłośniczką zwierząt.

MARTA SŁOWIK-MATEUSZÓW: Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień z wieloletnim doświadczeniem. Z Monarem związana od ponad dwudziestu lat. W ośrodku, poza regularną pracą z pacjentami, odpowiedzialna jest za wszelkiego rodzaju dokumentację. Prywatnie matka dorosłych już córek i babcia, w wolnych chwilach zajmuje się swoimi wnukami, czyta książki, podróżuje.

TOMASZ WOJTKOWSKI: Wieczny student, absolwent filologii angielskiej obecnie w trakcie studiów magisterskich w kierunku psychologii, specjalność psychologia kliniczna w Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, w trakcie szkolenia na specjalistę terapii uzależnień. Związany z ośrodkiem od 2011 roku. Należy do sekcji Bujinkan Ninjutsu we Wrocławiu. W życiu prywatnym interesuje się kinematografią, muzyką, fantastyką i polityką.

ZESPÓŁ TECHNICZNY

JACEK MICIUŁA: Zaopatrzeniowiec Ośrodka. Pochodzi z Wrocławia, a w ośrodku pracuje od 1990 roku, co oznacza, że ponad połowę życia poświęcił pracy w naszej placówce. Jego dorosły już syn opuścił dom rodzinny i zakłada swoja rodzinę. Fascynuje się przyrodą i fotografią, lubi samotne wędrówki po Puszczy Goleniowskiej, co dokumentuje na swojej stronie facebookowej Puszcza Goleniowska Jacek Miciuła Fotografie. Posiada wraz z żoną Jolą 4 psy i 2 koty. Współprowadzi naszego funpage’a na facebooku i odpowiada za wszystkie relacje i zdjęcia z prowadzonych w ośrodku aktywności.

ZESPÓŁ MEDYCZNY

Andrzej Waniewski – lekarz psychiatra, psycholog, psychoterapeuta
Teresa Rosiak – pielęgniarka

INSTRUKTORZY/WSPÓŁPRACA

Mirosław Chlebosz: Absolwent studiów z zakresu komunikacji społecznej, filozofii i historii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent czteroletnich studiów podyplomowych psychoterapeuty PTP na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kieruje sekcją Bujinkan Ninjutsu we Wrocławiu, w ośrodku również prowadzi zajęcia i seminaria tej sztuki walki. Kierownik Stowarzyszenia MONAR – Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Babigoszczy w latach 2009-2017.

Tomasz Głodowski: fotograf / obieżyświat – człowiek o wielu zainteresowaniach, przemierzający świat swoim domem na kółkach. Absolwent szkół artystycznych TOP-ART i Warszawskiej Szkoły Fotografii. Zafascynowany działaniami ośrodka, postanowił bezinteresownie nawiązać długofalowa współpracę z pacjentami prowadząc warsztaty fotograficzne, podczas których stara się rozwinąć sprawności manualne i rozbudzić wyobraźnie naszych pacjentów oraz realizować wspólnie najbardziej szalone pomysły. Od najmłodszych lat próbował wielu rzeczy i rozwijał się na wielu płaszczyznach nie ograniczając się tylko do dziedziny sztuki. Swoje doświadczenia życiowe chciałby przenieść na współpracę z młodzieżą. Na co dzień miłośnik zwierząt, weganin, aktywnie działający w obronie ich praw.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz