KADRA

ZESPÓŁ MERYTORYCZNY

DARIA SUCHECKA: Dyrektor ośrodka, doktor nauk o zdrowiu w Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, magister biologii. Członkini szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i szczecińskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów. Prowadzi zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne dla młodzieży w szkołach. Prelegentka na konferencjach naukowych. Aktualizuje wiedzę regularnie szkoląc się i poddając swoją pracę superwizji. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, neuropsychologii, psychopatii i obszarów pokrewnych. Prywatnie pasjonatka sportów zimowych, rolek i squasha. Fanka mocnego brzmienia, podróżowania i dobrej książki oraz komedii.

JOLANTA MICIUŁA: Instruktor terapii uzależnień z dużym doświadczeniem – z Monarem w Babigoszczy związana od 25 lat. Młodzież niekiedy nazywa ją “mamcią”, bo szczególnie dba o dom, kuchnię, zakupy i codzienne obowiązki wykonywane przez Pacjentów. Prowadzi codzienne spotkania Zarządu ośrodka, dba o to, jakie zadania mają do wykonania poszczególni członkowie Społeczności. Prowadzi terapię indywidualną pacjentów. Prywatnie jest mamą Filipa, babcią Kubusia a także ogromną miłośniczką zwierząt.

MARTA SŁOWIK-MATEUSZÓW: Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień z wieloletnim doświadczeniem. Z Monarem związana od ponad dwudziestu lat. W ośrodku, poza regularną pracą z pacjentami, odpowiedzialna jest za wszelkiego rodzaju dokumentację. Prywatnie matka dorosłych już córek i babcia, w wolnych chwilach zajmuje się swoimi wnukami, czyta książki, podróżuje.

DAMIAN ŻÓŁKOWSKI: Magister psychologii specjalność psychologia kliniczna, psycholog transportu, pedagog, pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy. Doświadczenie zdobywał pracując jako psycholog w Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Osób Uzależnionych i Współuzależnionych Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii oddział w Zielonej Górze. Student Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, Szkoła Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej. Specjalista Psychoterapii Uzależnień w trakcie certyfikacji. Wykładowca na studiach podyplomowych. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od kilku lat zaangażowany w pracę terapeutyczną z dziećmi (w tym z zaburzeniami rozwoju i zachowania). Zainteresowania naukowe i terapeutyczne obejmują: rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych u dzieci i młodzieży; zaburzenia osobowości oraz terapię uzależnień. Miłośnik zwierząt, w szczególności psów. Pasjonat sportu i dobrego filmu.

IWONA WALERCZYK: Specjalista psychoterapii uzależnień (w certyfikacji), magister psychologii. Od początku studiów sukcesywnie rozwijała się naukowo, przeprowadzając badania oraz biorąc udział w konferencjach. Odbywała staże na wielu oddziałach szpitalnych w tym na Oddziale Kardiologii oraz Sali Porodowej SPSK 2 w Szczecinie jako pomoc psychologiczna. Stażystka w Poradni Zdrowia Psychicznego Kliniki Psychiatrii SPKS 1 w Szczecinie. Jej zainteresowania naukowe obejmują: trening uważności, terapię akceptacji i zaangażowania oraz neuropsychologię. Prywatnie hodowca roślin doniczkowych, fanka jednorożców oraz pasjonatka remontów. W wolnych chwilach gotuje oraz zajmuje się metodologią i statystyką.

MARIA MARTINEK: Studentka V roku kierunku Psychologia Zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia. Chętna na pogłębianie swojej wiedzy. Działaczka i wolontariuszka w wielu akcjach charytatywnych. Prywatnie: podróżniczka, człowiek orkiestra, który uwielbia improwizować na altówce, wielka fanka gotowania i jedzenia przede wszystkim. Aktualnie w trakcie szkolenia na instruktora terapii uzależnień. W ośrodku odpowiedzialna głównie za sprawy administracyjne, koordynuje praktyki studenckie i odbywające się warsztaty.

JAROSŁAW DUDA: Magister nauk przyrodniczych, absolwent STU w Poznaniu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Wierzy w skuteczność leczenia metodą społeczności terapeutycznej. Myśli, że leczenie w ośrodku jest również doskonałą okazją do nauki różnych umiejętności praktycznych, które są pomocne w życiu codziennym. W pracy stosuje podejście poznawczo – behawioralne, jak również elementy dialogu motywującego. Jego zainteresowania to wędkowanie latem oraz morsowanie zimą. Prywatnie mąż, ojciec dwójki urwisów, społecznik, dumny mieszkaniec podłobeskie wsi.

ZESPÓŁ TECHNICZNY

JACEK MICIUŁA: Zaopatrzeniowiec Ośrodka. Pochodzi z Wrocławia, a w ośrodku pracuje od 1990 roku, co oznacza, że ponad połowę życia poświęcił pracy w naszej placówce. Jego dorosły już syn opuścił dom rodzinny i zakłada swoja rodzinę. Fascynuje się przyrodą i fotografią, lubi samotne wędrówki po Puszczy Goleniowskiej, co dokumentuje na swojej stronie facebookowej Puszcza Goleniowska Jacek Miciuła Fotografie. Posiada wraz z żoną Jolą 5 psów i 2 koty. Współprowadzi naszego funpage’a na facebooku i odpowiada za wszystkie relacje i zdjęcia z prowadzonych w ośrodku aktywności.

ANNA GMUR / ANDRZEJ KARPECKI – księgowość

ZESPÓŁ MEDYCZNY

ANDRZEJ WANIEWSKI – lekarz psychiatra, psycholog, psychoterapeuta
TERESA ROSIAK – pielęgniarka

INSTRUKTORZY/WSPÓŁPRACA

Bogumiła Leśnik: instruktor jazdy konnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w pracując w stajni w Hamburgu.

Aleksandra Sawaryn – specjalista psychoterapii uzależnień (w certyfikacji). Magister psychologii.

Arleta Brzezińska – studentka III roku psychologii zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
Wolontariuszka w ośrodku, czynny uczestnik charytatywnych akcji, od wielu lat zainteresowana tematami resocjalizacji młodzieży. Prywatnie miłośniczka podróży.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz