KADRA

ZESPÓŁ MERYTORYCZNY

DARIA SUCHECKA: Dyrektor naszego Ośrodka. Doktor nauk o zdrowiu w Katedrze Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, magister biologii. Członkini szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i szczecińskiego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów. Prowadzi zajęcia profilaktyczne i psychoedukacyjne dla młodzieży w szkołach. Prelegentka na konferencjach naukowych. Aktualizuje wiedzę regularnie szkoląc się i poddając swoją pracę superwizji. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół problematyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, neuropsychologii, psychopatii i obszarów pokrewnych. Prywatnie pasjonatka sportów zimowych, rolek i squasha. Fanka mocnego brzmienia, podróżowania i dobrej książki oraz komedii.

 

JOLANTA MICIUŁA: Instruktor terapii uzależnień z dużym doświadczeniem – z Monarem w Babigoszczy związana od 25 lat. Młodzież niekiedy nazywa ją “mamcią”, bo szczególnie dba o dom, kuchnię, zakupy i codzienne obowiązki wykonywane przez Pacjentów. Prowadzi codzienne spotkania Zarządu ośrodka, dba o to, jakie zadania mają do wykonania poszczególni członkowie Społeczności. Prywatnie jest mamą Filipa, a także ogromną miłośniczką zwierząt.

 

 

 

MARTA SŁOWIK-MATEUSZÓW: Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień z wieloletnim doświadczeniem. Z Monarem związana od ponad dwudziestu lat. W ośrodku, poza regularną pracą z pacjentami, odpowiedzialna jest za wszelkiego rodzaju dokumentację. Prywatnie matka dorosłych już córek i babcia, w wolnych chwilach zajmuje się swoimi wnukami, czyta książki, podróżuje.

 

DAMIAN ŻÓŁKOWSKI: Psycholog, specjalność psychologia kliniczna, psycholog transportu, pedagog, pedagog specjalny, terapeuta zajęciowy. Psycholog w Lubuskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Osób Uzależnionych i Współuzależnionych Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii oddział w Zielonej Górze. Student Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, Szkoła Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej. Specjalista Psychoterapii Uzależnień w trakcie certyfikacji. Wykładowca na studiach podyplomowych. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Od kilku lat zaangażowany w pracę terapeutyczną z dziećmi (w tym z zaburzeniami rozwoju i zachowania). Zainteresowania naukowe i terapeutyczne obejmują: rozwój umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacyjnych u dzieci i młodzieży; zaburzenia osobowości oraz terapię uzależnień. Miłośnik zwierząt, w szczególności psów. Pasjonat sportu i dobrego filmu.

IWONA WALERCZYK: Specjalista psychoterapii uzależnień (w certyfikacji). Studentka V roku na kierunku Psychologia Zdrowia Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Od trzech lat pełni funkcję prezesa psychologicznego koła naukowego zrzeszającego dwie szczecińskie uczelnie. Od początku studiów sukcesywnie rozwija się naukowo, przeprowadzając badania oraz biorąc udział w konferencjach. Odbywała staże na wielu oddziałach szpitalnych w tym na Oddziale Kardiologii oraz Sali Porodowej SPSK 2 w Szczecinie jako pomoc psychologiczna. Stażystka w Poradni Zdrowia Psychicznego Kliniki Psychiatrii SPKS 1 w Szczecinie. Jej zainteresowania naukowe obejmują: trening uważności, terapię akceptacji i zaangażowania oraz neuropsychologię. Prywatnie hodowca roślin doniczkowych, fanka jednorożców oraz pasjonatka remontów. W wolnych chwilach gotuje oraz zajmuje się metodologią i statystyką.

ZESPÓŁ TECHNICZNY

JACEK MICIUŁA: Zaopatrzeniowiec Ośrodka. Pochodzi z Wrocławia, a w ośrodku pracuje od 1990 roku, co oznacza, że ponad połowę życia poświęcił pracy w naszej placówce. Jego dorosły już syn opuścił dom rodzinny i zakłada swoja rodzinę. Fascynuje się przyrodą i fotografią, lubi samotne wędrówki po Puszczy Goleniowskiej, co dokumentuje na swojej stronie facebookowej Puszcza Goleniowska Jacek Miciuła Fotografie. Posiada wraz z żoną Jolą 5 psów i 2 koty. Współprowadzi naszego funpage’a na facebooku i odpowiada za wszystkie relacje i zdjęcia z prowadzonych w ośrodku aktywności.

ZESPÓŁ MEDYCZNY

Andrzej Waniewski – lekarz psychiatra, psycholog, psychoterapeuta
Teresa Rosiak – pielęgniarka

INSTRUKTORZY/WSPÓŁPRACA

 

 

 

 

Maria Martinek: Wolontariuszka w ośrodku. Studentka IV roku kierunku Psychologia Zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia. Chętna na pogłębianie swojej wiedzy. Działaczka i wolontariuszka w wielu akcjach charytatywnych. Prywatnie: podróżniczka, człowiek orkiestra, który uwielbia improwizować na altówce, wielka fanka gotowania i jedzenia przede wszystkim.

 

 

 

Aleksandra Sztubecka: Wolontariuszka w ośrodku. Studentka IV roku kierunku Psychologia Zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Od początku studiów zainteresowana tematami resocjalizacji oraz pracy z młodzieżą. Wolontariuszka pracująca przy wielu akcjach charytatywnych od wczesnych lat szkolnych. Prywatnie miłośniczka podcastów kryminalnych i podróżniczka. W wolnym czasie pogłębia wiedze o polskich dynastiach oraz rozwija swoje hobby – taniec.

 

Mirosław Chlebosz: Absolwent studiów z zakresu komunikacji społecznej, filozofii i historii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent czteroletnich studiów podyplomowych psychoterapeuty PTP na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kieruje sekcją Bujinkan Ninjutsu we Wrocławiu, w ośrodku również prowadzi zajęcia i seminaria tej sztuki walki. Kierownik Stowarzyszenia MONAR – Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Babigoszczy w latach 2009-2017.

Tomasz Głodowski: fotograf / obieżyświat – człowiek o wielu zainteresowaniach, przemierzający świat swoim domem na kółkach. Absolwent szkół artystycznych TOP-ART i Warszawskiej Szkoły Fotografii. Zafascynowany działaniami ośrodka, postanowił bezinteresownie nawiązać długofalowa współpracę z pacjentami prowadząc warsztaty fotograficzne, podczas których stara się rozwinąć sprawności manualne i rozbudzić wyobraźnie naszych pacjentów oraz realizować wspólnie najbardziej szalone pomysły. Od najmłodszych lat próbował wielu rzeczy i rozwijał się na wielu płaszczyznach nie ograniczając się tylko do dziedziny sztuki. Swoje doświadczenia życiowe chciałby przenieść na współpracę z młodzieżą. Na co dzień miłośnik zwierząt, weganin, aktywnie działający w obronie ich praw.

Szymon “ZOMBIE” Karpierz: pochodzący ze Szczecina dj, producent muzyki elektronicznej, radiowiec, filmowiec i astronom amator.Od ponad 15 lat na scenie z ciężką elektroniką, dla równowagi działający w przestrzeni najspokojniejszych form brzmieniowych w kosmosie pod szyldem Kanapa Trippin. Od niedawna średnio skreczujący turntablista. Współpracował z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, działał w radiach Szczecin FM i ABC, rowerowej firmie kurierskiej, schronie przeciwatomowym oraz organizował warsztaty didżejskie dla młodzieży. Kilka lat na emigracji w Hiszpanii i na wyspach. Autor słuchowiska o tematyce postapo “Ostatnia Niedziela”. Obsesyjnie pochłonięty tematyką zimnej wojny i broni nuklearnej. Inicjator Szczecińskiej Giełdy Komiksu. Produkuje muzykę do filmów fabularnych, dokumentalnych, reportaży i gier komputerowych. Obecnie całkiem skutecznie udaje, że zna się na produkcji video. 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz