Bez kategorii

GOŚCINO: Wystawa “Po drugiej stronie szafy. Odczarowana terapia”

GOŚCINO /k. Kołobrzegu: Wystawa “Po drugiej stronie szafy. Odczarowana terapia.”

W dniach 24 października – 7 listopada 2018r. w Domu Kultury w Gościnie odbywa się prezentacja prac naszych pacjentów po trzydniowych warsztatach. Efekty działań, poprzedzone intensywnymi porannymi przygotowaniami i kilkoma stratami w antyramach, są do obejrzenia we wnętrzu domu kultury w Gościnie /k. Kołobrzegu.

Fotografie przedstawiają wyobrażenia siebie oraz są uzewnętrznieniem oczekiwania w stosunku do siebie naszych pacjentów. Technika zdjęć biało-czarnych pokazuje szczególnie emocje, stąd wybór tego typu przekazu.

Wystawa została zorganizowana dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik 2018.

Relacja z wystawy do obejrzenia na facebooku.

O WYSTAWIE NAPISALI:

-Mariusz Najmowicz, fotograf-

Wystawa „Po drugiej stronie szafy. Odczarowana terapia” pokazuje zdjęcia, obok których nie mogłem przejść obojętnie. To świetny materiał fotograficzny naładowany bardzo dużym ładunkiem emocji. Czuć, jak te emocje wychodzą z kadrów, pokazując autorów, czy też współtwórców zdjęć w sytuacjach i miejscach, które mijamy obojętnie na co dzień, pokazują proste czynności, proste rzeczy i emocje. Praca, zabawa, radość, łzy. Przechodzimy, nie zauważamy. Zdjęcia zaczepiają, prowokują do dialogu, żeby nic, co nas otacza, obojętne jednak nie było., a zwłaszcza osoby wokół nas, ludzie bliscy i dalsi. Portrety przyciągają też formą. kontrastową czernią i bielą, grą światła. Niedoskonałość techniczna nie razi, wręcz przeciwnie. Codzienny świat też jest niedoskonały. Marzymy o nim, a jednocześnie dążenie do perfekcji często niszczy, przyczynia się do destrukcji, zagubienia, braku akceptacji. Oczywiście nie zwalnia to z pobłażania i pracy, ale mówi – nie oceniajmy za wszelką cenę ! Ale cóż, mimo takiej konkluzji poddam wystawę ostatecznej ocenie. Koniecznie warto zobaczyć te prace, koniecznie warto pamiętać o twórcach, o autorach. Żyją wśród nas. Nie przechodźmy obojętnie. Nie wstydźmy się prostych odruchów człowieczeństwa. Nie oceniajmy pochopnie. Kochajmy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: