Bez kategorii

Freedom z Touchstone

Przedstawienie “Freedom” wraz z Teatrem Touchstone (USA)

W dniu 30/08/2018r. grupa naszych pacjentów wraz z aktorami amerykańskiego Teatru Touchstone zaprezentowała spektakl pod tytułem “Freedom” w ramach Festiwalu Ludzka Mozaika organizowanego w Goleniowie przez zaprzyjaźniony i współpracujący z nami Teatr Brama. Próby do przedstawienia trwały od dwóch tygodni. Muzyka znanych wykonawców przy akompaniamencie Jarka”Chilka” Chilkiewicza i kolegów obok gry aktorów i naszych amatorów, którzy wraz z muzykami i narratorami nakręcili atmosferę opowieści. Opowieść o wartościach, których coraz mniej w naszym świecie… o wolności, do której każdy z nas dąży i chce ją osiągnąć mimo przeciwności. Spektakl zakończył się porwaniem do wspólnych tańców i zabawy całej obecnej publiki!

Dwutygodniowa praca z anglojęzycznymi aktorami Teatru Touchstone, a także wraz z aktorami turyńskiego teatru (Włochy) przełamała nieśmiałość pacjentów w posługiwaniu się językiem angielskim, a niektórych zainspirowała do nauki tego języka!

Całość zdjęć z prób do zobaczenia na fanpejdżu teatru tu i tu, a z przedstawienia do obejrzenia tutaj!

Na stronie Teatru Touchstone można obejrzeć migawki z występów młodzieży w postaci wspominkowego filmu, a także wpis dotyczący wrażeń ze współpracy z pacjentami ośrodka. Całość w języku angielskim.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: