FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

“Mam taką wizję” to krótkometrażowy dokument – efekt warsztatów, na których młodzież z Babigoszczy stanęła przed pozornie prostym pytaniem: “Co masz w głowie?” Chodziło jednak nie tyle o samą odpowiedź, co o propozycje wyrażenia tej odpowiedzi obrazem. “Mam taką wizję” jest impresyjną interpretacją tych wyobrażeń, niekiedy mrocznych, często surrealistycznych, zawsze jednak wyjątkowo prawdziwych. W efekcie powstał zbiorowy portret złożony z dwudziestu pięciu miniatur, w którym udało się uchwycić fragment wewnętrznego świata bohaterów filmu.
Reżyseria, scenariusz, montaż: Krzysztof Kiziewicz, Adam Zieliński
Muzyka: Oer, Jesz
Wystąpili: Piotrek, Prince, Bąbel, Marcin, Grzesiek, Janek, Marek, Eldo, Szymon, Kamil, Michał Olek II, Adrian, Patryk, Dawid, Paweł, Olek I, Karol, Tymon, Wojtek, Damian, Maciek, Stefler

Projekt “Hertz” jest efektem warsztatów z Krzysztofem Kiziewiczem.
Obraz i warstwa muzyczna są zbudowane w oparciu o pomysły naszych wychowanków. Co przedstawia “Hertz” ?
Wydaje nam się, że każdy może sobie na swój sposób to wytłumaczyć.
Chcieliśmy szczególnie podziękować firmie “ALMEX” za udostępnienie swojego terenu
Scenariusz – Społeczność Ośrodka w Babigoszczy
Reżyseria – Krzysztof Kiziewicz
Wszelaka pomoc przy ważnych sprawach – Adam Zieliński
Muzyka – Michał Pakuła
Sampling – Społeczność Ośrodka w Babigoszczy

“AIRAM”
Krótkometrażowy filmu “Airam” – pełna obłędu opowieści o zdradzie, przeznaczeniu i szaleństwie, zrealizowany w ośrodku Monar w Babigoszczy przez Krzysztofa Kiziewicza, Krzysztofa Kuźnickiego i Łonę.

BABIGOSZCZ TAKA, JAKĄ JEST
W ramach cyklicznych warsztatów artystycznych postanowiliśmy nakręcić krótki film o tym jak wygląda nasz ośrodek widziany oczami człowieka, który przyjechał do nas się leczyć.

OBUDZENI
Film powstał w czasie warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa Kużnickiego w ośrodku w Babigoszczy w dniach 24 – 27 maja 2011.

EKSPERYMENT
Film “Eksperyment” jest mistyfikacją. To krótki dokument, powstały w efekcie dwudniowych warsztatów filmowych, opowiadający o kompletnie nieprawdziwej historii eksperymentu prowadzonego gdzieś pod Bydgoszczą przez szalonego naukowca: czworo ochotników zostaje zamkniętych w opuszczonej ruderze na sześćdziesiąt dni bez jedzenia (!); założeniem jest przeprowadzenie dowodu na to, że kanibalizm jest współcześnie jak najbardziej możliwy.
To pierwszy babigoski film dokumentalny opowiadający o nieprawdziwym przedsięwzięciu (tzw. hoax). Celem filmu jest – tradycyjnie przy tego rodzaju projektach – ukazanie, jak łatwo media mogą nie tylko wykrzywiać prawdę, ale wręcz tworzyć swoistą “inną rzeczywistość”, nie mającą nic wspólnego z prawdą. W “Ekspermencie” nieprawdziwe jest niemal wszystko, począwszy od zmyślonej lokalizacji (choć wieś Ślesin rzeczywiście leży pod Bydgoszczą), przez nieprawdziwe nazwisko naukowca, nieistniejących bohaterów, nazwę “Instytut Badań Behawioralnych”, czy fałszywą stronę internetową tej placówki, skończywszy na podrobionej nazwie agencji, która film wyprodukowała.
Reżyserem filmu jest Krzysztof Kiziewicz, przy jego produkcji brali również udział Rymek i Łona. Role uczestników eksperymentu brawurowo odegrali członkowie społeczności.


BABIGOSZCZ BYŁA/JEST/BĘDZIE
Warsztaty odbyły się w ośrodku w Babigoszczy w dniach od 8-go do 19-go czerwca 2009 r.
zdjęcia: Tadeusz Różewicz, Helmut Henry Hans
filmy poklatkowe: Andrzej Maksymalny, Lejba Kohne
montaż: www.myspace.com/znahor, www.flickr.com/helmuthenry
udźwiękowienie: Jesz
scenariusz: Piorun, Piszczywapel Palimózg
reżyseria: Kwaściewicz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz