WARSZTATY

Festiwal Tradycja Od Nowa 12-15 kwietnia

Festiwal Tradycja Od Nowa: wspólne działania z Teatrem Brama z Goleniowa 12-15 kwietnia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od czwartku do niedzieli Społeczność Monaru w Babigoszczy brała udział w organizowanym przez Teatr Brama z Goleniowa Festiwalu Spotkań: Tradycja: Od Nowa!

Koncepcja Festiwalu była bardzo prosta: wspólnie z lokalną społecznością zwrócić się na nowo ku tradycji, biorąc ją jako punkt wyjścia dla działań artystów i „zwykłych” ludzi zarazem. Bogactwo i różnorodność programu festiwalu pokazała nam, jak wiele można zdziałać na pozornie niewielkim obszarze Mostów i Klinisk, ile mają do zaoferowania artyści mieszkańcom i vice versa.

Społeczność była zaangażowana w Festiwal na wielu płaszczyznach, uczestniczyła np. w meczu piłkarskim artystów z Bramy z lokalną drużyną, paradzie, ale także w przygotowywaniu zadań od strony technicznej.

Największą korzyścią z czynnego udziału członków Społeczności w działaniach Bramy w tych dniach jest doświadczenie innego kontaktu i relacji z ludźmi „z zewnątrz”. Poszczególne osoby mogły odnaleźć kawałek siebie wybierając działania w które się włączy, a Społeczność jako całość mogła integrować się ze społecznością lokalną wraz z artystami z Bramy. Owocem tego udziału są przeżycia i refleksje niezastąpione na drodze do trzeźwości, większość z naszych Pacjentów nie miałą dotąd okazji doświadczyć czegoś podobnego.

Dziękujemy Bramie za zaproszenie i współpracę!

Obszerną fotorelację z naszego udziału w kolejnych dniach Festiwalu znajdziecie na naszym Facebooku.

Więcej o samym Festiwalu znajdziecie tutaj:   Teatr Brama – Festiwal Tradycja: Od Nowa

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: