Bez kategorii

EKSPERYMENT

Film “Eksperyment” jest mistyfikacją. To krótki dokument, powstały w efekcie dwudniowych warsztatów filmowych, opowiadający o kompletnie nieprawdziwej historii eksperymentu prowadzonego gdzieś pod Bydgoszczą przez szalonego naukowca: czworo ochotników zostaje zamkniętych w opuszczonej ruderze na sześćdziesiąt dni bez jedzenia (!); założeniem jest przeprowadzenie dowodu na to, że kanibalizm jest współcześnie jak najbardziej możliwy.
To pierwszy babigoski film dokumentalny opowiadający o nieprawdziwym przedsięwzięciu (tzw. hoax). Celem filmu jest – tradycyjnie przy tego rodzaju projektach – ukazanie, jak łatwo media mogą nie tylko wykrzywiać prawdę, ale wręcz tworzyć swoistą “inną rzeczywistość”, nie mającą nic wspólnego z prawdą. W “Eksperymencie” nieprawdziwe jest niemal wszystko, począwszy od zmyślonej lokalizacji (choć wieś Ślesin rzeczywiście leży pod Bydgoszczą), przez nieprawdziwe nazwisko naukowca, nieistniejących bohaterów, nazwę “Instytut Badań Behawioralnych”, czy fałszywą stronę internetową tej placówki, skończywszy na podrobionej nazwie agencji, która film wyprodukowała.
Reżyserem filmu jest Krzysztof Kiziewicz, przy jego produkcji brali również udział Rymek i Łona. Role uczestników eksperymentu brawurowo odegrali członkowie społeczności.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: