Bez kategorii

Dzień Dziecka w Babigoszczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka w Babigoszczy

W sobotę, drugiego czerwca, Społeczność ośrodka w Babigoszczy zorganizowała … Dzień Dziecka! Ale nie dla siebie, tylko w myśl maksymy Marka Kotańskiego, założyciela Monaru: „daj siebie innym” – impreza była „prezentem” dla dzieci z Babigoszczy i innych okolicznych miejscowości.

Przygotowaliśmy dla dzieciaków (ale też ich rodziców) wiele atrakcji, cały teren ośrodka podzielony został na „stanowiska”, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od malowania twarzy, przez taniec, niezliczone gry, zabawy, po – chyba najbardziej atrakcyjne dla dzieci – konie. Okoliczna społeczność oczywiście nie zawiodła i przyprowadziła swoje dzieci do nas na cały dzień.

Dla członków Społeczności takie dni są szczególnie ważne z wielu powodów; przede wszystkim dlatego, że uczymy się wtedy właśnie „dawać siebie innym”, robić coś całkowicie bezinteresownie, postarać się dla kogoś, poświęcić swoją energię i czas. Dzięki takim wydarzeniom zawiązujemy i zacieśniamy więzi z lokalną społecznością, co jest dla nas szczególnie istotne – ośrodek nie ma być całkiem wyizolowany od świata zewnętrznego, trzeba do tego świata nauczyć się wychodzić, budować nowe, zdrowe relacje, poznawać go na nowo. I ten cel udało się zrealizować.

Wydarzenie nie miało by takiego rozmachu gdyby nie współpraca z Teatrem Brama z Goleniowa, jego wolontariusze, pochodzący z różnych krajów świata, wnieśli w nasz Dzień Dziecka swoje pomysły, inwencję twórczą, zapał i otwartość. Teatr Brama propaguje „sztukę społeczną”, tzn. integrującą z lokalnymi ludźmi, wychodzącą do nich, i nasza impreza doskonale się w taką ideę wpisuje. Jesteśmy przecież różnymi społecznościami, ale ponad naszymi indywidualnymi różnicami są wartości uniwersalne – i tych wartości chcemy poszukiwać i na nich budować, a jedną z nich jest na pewno zdolność do „dawania siebie innym”. Trzeba tylko chcieć.

Nie przegapcie też obszernej fotorelacji z naszego Dnia Dziecka na naszym profilu na Facebooku, a także w albumie zdjęć wykonanych przez pacjentów

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
%d bloggers like this: