TERAPIA i SZTUKA

WARSZTATY

TEATR

Współpracujemy z pobliskimi teatrami, w szczególności z Teatrem Brama z Goleniowa. Warsztaty prowadzone przez zespół z Bramy to zdecydowanie nie typowe “odgrywanie scenek” po wcześniejszym “wykuciu” tekstu, a raczej pełne spontaniczności i kreatywności projekty integrujące wiele dziedzin sztuki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a wspólne przedsięwzięcia na wnoszą wiele w terapię i funkcjonowanie osób leczących się w Społeczności Terapeutycznej.

W zakresie warsztatów teatralnych i video, tajnikami swojej wiedzy dzielili się z pacjentami:

Krzysztof Kiziewicz Kee Zoo Engram (WHSB), Adam Barwiński, Piotr Klimek, Zygmunt Duczyński, Ośrodek Teatralny Kana (Bibianna Chimiak, Dariusz Mikuła, Janusz Turkowski), Dobiesław Nowicki, Atsushi Takaneushi, Adam Ziajski (Teatr Strefa Ciszy, Poznań), Jacek Zawadzki, Krzysztof Kuźnicki.

NINJUTSU

Od wielu lat prowadzimy regularne warsztaty Ninjutsu, prawdopodobnie najstarszej i najbardziej rozwiniętej sztuki walki w Japonii. Poprzez trening fizyczny, naukę poruszania się, wyczucia przestrzeni, ale też poznawanie całej “filozofii” i otoczki kulturowej Ninjutsu osoba wychodząca z nałogu czerpie różnorakie korzyści: uczy się samodyscypliny, odkrywa swoje zasoby, uczy się panować nad agresją, złością. Zajęcia prowadzi Marcin, który jest jednocześnie u nas specjalistą terapii uzależnień (1 Dan), Mirek (5 Dan) oraz cała sekcja Bujinkan Wrocław, cyklicznie przyjeżdżająca do nas na zajęcia.

JAZDA KONNA

Mamy stajnię i konie, i choć jazda konno wydaje się mieć niewiele wspólnego ze sztuką, nasz instruktor jazdy konnej hipoterapeuta – Paulina Zdanowicz, potrafi uczynić ze swoich zajęć coś więcej niż rekreację ruchową. Sam kontakt z końmi i dbanie o nie rozwija i pobudza obszary uśpione dotychczas u osoby uzależnionej. Pacjent trafiający do nas zaczyna od lonży, ale często kończąc pobyt u nas zdobywa odznakę, później kontynuując pasję.

HIP HOP

Od wielu lat w Babigoszczy odbywały się zajęcia z Rapu i B-Boyingu, oraz dziedzin pokrewnych z szeroko rozumianego hip-hopu. Rozwijanie na trzeźwo zainteresowań, które wcześniej bywały często powiązane z narkotykami, jest niezwykle ważne. Obecnie podejmujemy współpracę z osobami ze środowiska hip-hop, potrafiącymi włączyć w swoje zajęcia w specyfikę Społeczności Terapeutycznej.

W zakresie działań łączących terapię ze sztuką i ruchem, pacjenci ośrodka mieli dotychczas możliwość współpracować dotychczas z takimi artystami jak:

Adam Zieliński i Andrzej Mikosz (Łona i Webber), Michał Jesz Pakuła, Maciej KREDA Jurkiewicz, Jarosław Bisz Jaruszewski (B.O.K), Adam Te-Tris Chrabin, Dj Merrenda, Grzegorz Czerkasow Dj Twister, Dj Plash, Mateusz Godlewski, Kasia Venka Godlewska  (RAW Bgirls), Kraz Krazek Krazecki, Remigiusz Pilawka, Szymon EsDwa Kubas, Franz Faworek, Piotr Marciszewski, Rafał Krzanowski, Paweł Chu Chu Kątny, Polskee Flavour.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz