TERAPIA i SZTUKA

WARSZTATY

TEATR

Współpracujemy z pobliskimi teatrami, w szczególności z Teatrem Brama z Goleniowa. Warsztaty prowadzone przez zespół z Bramy to zdecydowanie nie typowe “odgrywanie scenek” po wcześniejszym “wykuciu” tekstu, a raczej pełne spontaniczności i kreatywności projekty integrujące wiele dziedzin sztuki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a wspólne przedsięwzięcia na wnoszą wiele w terapię i funkcjonowanie osób leczących się w Społeczności Terapeutycznej.

W zakresie warsztatów teatralnych i video, tajnikami swojej wiedzy dzielili się z pacjentami również:

WHSB, Ośrodek Teatralny Kana, Teatr Strefa Ciszy

NINJUTSU

Od wielu lat prowadzimy regularne warsztaty Ninjutsu, prawdopodobnie najstarszej i najbardziej rozwiniętej sztuki walki w Japonii. Poprzez trening fizyczny, naukę poruszania się, wyczucia przestrzeni, ale też poznawanie całej “filozofii” i otoczki kulturowej Ninjutsu osoba wychodząca z nałogu czerpie różnorakie korzyści: uczy się samodyscypliny, odkrywa swoje zasoby, uczy się panować nad agresją, złością. Zajęcia prowadzi Marcin Kurpios, który jest jednocześnie u nas specjalistą psychoterapii uzależnień (1 Dan), Mirosław Chlebosz (5 Dan) oraz cała sekcja Bujinkan Wrocław, cyklicznie przyjeżdżająca do nas na zajęcia.

JAZDA KONNA

Mamy stajnię i konie, i choć jazda konno wydaje się mieć niewiele wspólnego ze sztuką, nasz instruktor jazdy konnej hipoterapeuta – Paulina Zdanowicz, potrafi uczynić ze swoich zajęć coś więcej niż rekreację ruchową. Sam kontakt z końmi i dbanie o nie rozwija i pobudza obszary uśpione dotychczas u osoby uzależnionej. Pacjent trafiający do nas zaczyna od lonży, ale często kończąc pobyt u nas zdobywa odznakę, później kontynuując pasję.

HIP HOP/WARSZTATY MUZYCZNE

Od wielu lat w Babigoszczy odbywały się zajęcia z Rapu i B-Boyingu, oraz dziedzin pokrewnych z szeroko rozumianego hip-hopu. Rozwijanie na trzeźwo zainteresowań, które wcześniej bywały często powiązane z narkotykami, jest niezwykle ważne. Obecnie podejmujemy współpracę z osobami ze środowiska hip-hop, potrafiącymi włączyć w swoje zajęcia w specyfikę Społeczności Terapeutycznej.

W zakresie działań łączących terapię ze sztuką i ruchem, pacjenci ośrodka mieli dotychczas możliwość współpracować dotychczas z takimi artystami jak:

Łona, KREDA, B.O.K, Te-Tris, Dj Twister, Dj Plash, Venka (RAW Bgirls), Mefo, EsDwa Kubas, Polskee Flavour, Jesz, Chu chu

POZOSTAŁE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

DJ ZOMBIE, Tomasz Głodowski

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS Monar Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz
MONAR-Babigoszcz